Masáže z naší nabídky

V naší nabídce si můžete vybrat z několika typů masáží: Klasická masáž, Aromaterapeutická masáž, Baňkování, Masáž lávovými kameny nebo Manuální lymfatická masáž. Pokud chcete vědět, která masáž je pro Vás nejlepší, můžete si přečíst info o jednotlivých masážích níže.

Klasická masážJedná se o …

Klikni zde pro více info

Toggle

Klasická masáž je vynikající léčebný prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady, pohody, povzbuzení energie, osvěžuje tělo i mysl a lze si tak díky ní nejen efektivně odpočinout, ale také dosáhnout vyšší výkonnosti během dne. Masáž stimuluje krevní oběh, uklidňuje nervový systém a uvolňuje svalové napětí. U většiny onemocnění může vhodná masáž přispět k léčení.
Klasická masáž se doporučuje:

- v rekonvalescenci po nemocech
- při chronickém revmatickém onemocnění
- zlepšení sportovní a pracovní výkonnosti
- zintenzivnění odpočinku a relaxace

Kontraindikace
- horečka
-akutní zánětlivé a infekční onemocnění
-v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže
- v místech křečových žil, bercových vředů a zánětu žil
-při nádorových onemocněních

Aromaterapeutická masážJedná se o…

Klikni zde pro více info

Toggle

Jedná se o jemnou, ale efektivní metodu na povzbuzení a posilnění mysli, těla a duše s použitím přírodních olejů z aromatických rostlin, stromů a trav. Je vhodným řešením při náhradě za léčbu na chemickém základu. Aromaterapeutická masáž by měla být jemná, příjemná a nesmí působit bolest. Směsí esenciálních olejů se volí podle žádaného terapeutického účinku a psychického stavu člověka. Když jsou esenciální oleje aplikovány na pokožku, jsou vstřebávány přes potní žlázy a vlasové folikuly do krevního oběhu, lymfy a mezibuněčné tekutiny, čímž se následně dostane  do všech ostatních částí celého těla.

Baňková masážLéčba nemoci, odstranění stresu…

Klikni zde pro více info

Toggle

Prostřednictvím baněk lze zmírnit nebo odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se při léčbě migrény, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémech, při žlučníkových potížích. Baňky jsou kulovité nádobky, z nichž je vzduch vysáván. Přisátá baňka do svého nitra vtáhne kůži i s podkožím a způsobí mimo jiné popraskání drobných cévek s malými krevními výrony, zřetelnými jako modřina.V případě silného podtlaku dojde i k výstupu lymfy s kožních pórů. Malý výron krve a lymfy zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v okolí. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny z jejich centra a po opakované správné aplikaci vede k úlevě od bolesti. Baňkami je možno i masírovat, kdy přisátou baňkou jezdíme ve svislé ose většinou podél páteře a kroužíme nad citlivými místy, která se takto výrazně prokrví. Je to masáž, jejíž účinek nelze jinou metodou docílit nebo nahradit. Masážní baňku lze nahřát a prokrvit i některé klouby, např ramenní. Jedná se o velice účinnou masáž, avšak pacient musí počítat s modřinami, které jsou viditelné i několik dní.

Kontraindikace:
- akutní trombózy, rozsáhlé varixy
- popálená kůže, otevřené rány, lokální hnisavé infekce
- u těhotných žen baňkování na břiše, na záda se mohou baňky přikládat do 6. měsíce těhotenství
- při užívání léků na srážení krve.

Masáž lávovými kamenyVhodné nejen pro chladné počasí…

Klikni zde pro více info

Toggle

Masáže lávovými kameny jsou jednou z nejvyhledávanějších technik pro své jedinečné terapeutické účinky. Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolená aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody. Kameny zároveň předávají velmi silnou energetickou vibraci. Léčivá síla kamenů zůstává v těle dlouhou dobu, teplo cítíte i několik dnů po masáži a proto vřele doporučujeme dopřát si masáž v chladných dnech.

Účinky masáže:
- stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
- hluboce relaxuje a harmonizuje
- postupně prohřívá celé tělo
- pomáhá detoxikaci organismu
- vyrovnává energii v těle
- vysoce protistresová masáž (především na dráze močového měchýře)

Kontraindikace:
- otevřené rány
- hypersensitivita na teplo
- vysoký krevní tlak
- nedávné operace (vždy potřeba přihlédnout ke stavu)
- křečové žíly
- infekční onemocnění
- kožní infekce
- sluneční popáleniny
- záněty
- těhotenství
- bolesti hlavy

Manuální lymfatická masážTato masáž je nejen velice příjemná, ale především velmi účinná. Má mnoho využití…

Klikni zde pro více info

Toggle

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému, jako jediný uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které vznikají při funkci organismu nebo do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami.

Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které tělo přijímá. Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu, jestliže nepracuje, nebo je její činnost zpomalená, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytváření se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Indikace:
- regenerace, zvyšování imunity organismu
- odstraňování otoků a pocitu těžkých nohou
- detoxikace těla a nastartování metabolismu
- prevence křečových žil a celulitidy
- zlepšení aktivity žilního systému
- zpevňování podkoží a zpomalování procesu stárnutí

Kontraindikace:
- onkologická onemocnění
- akutní bakteriální a virová onemocnění
- akutní žilní onemocnění a křečové žíly
- otoky nebo onemocnění ledvin a jater
- zelený zákal
- kojení
- těžší srdeční vada
- velmi vysoký krevní tlak

Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje lymfatická masáž 1-3x týdně, doporučený počet je 10 masáží. Poté by měla následovat 1x měsíčně udržovací kůra.